Rozwój Stron Internetowych

Trudno wyobrazić sobie dziś świat bez internetu. To źródło rozrywki, informacji, ofert – krótko mówiąc, wszystkiego. Coraz prawdziwsze staje się zdanie, że kogo nie ma w sieci, ten nie istnieje – dotyczy to również firm. Mało kto pamięta jeszcze początki Internetu, który obecnie jest na tak zaawansowanym poziomie, jakby istniał od zawsze. Jednak jeszcze nie tak dawno temu strony internetowe zupełnie nie przypominały tych, które można oglądać obecnie. Obsługiwały one jedynie czarno-biały tekst, a o grafice czy innych elementach multimedialnych można było tylko pomarzyć. Pierwsze strony www to po prostu zbiory dokumentów hipertekstowych, które na dodatek nie były ogólnodostępne, a funkcjonowały w obrębie jednej firmy/instytucji.

Pierwsza – dostępna dla ogółu – strona internetowa istnieje w sieci do dziś i ma już blisko 25 lat. Obecnie jednak jedyną funkcją, którą ona pełni jest archiwalna, historyczna i pokazowa. Stronę założono w 1991 r., dziś zobaczyć ją można pod adresem www.info.cern.ch/ - trudno nie zgodzić się z tym, że wygląda ona jak muzealny obiekt prehistoryczny w porównaniu z tym, co dziś ma do zaoferowania Internet – szczególnie zaważywszy to, że obecnie bez problemu możemy mieć własne tanie strony internetowe, a nawet zupełnie darmowe, jeśli nie wliczymy kosztów hostingu. Kiedyś natomiast własna strona to był prestiż i znaczna inwestycja, którą potrafili zrealizować jedynie rzadko spotykani specjaliści. Te kilkanaście lat temu Internet nie miał jednak tak wielkiej siły marketingowej jak dziś, ze względu na niską ilość odbiorców.

Dzisiejsze strony internetowo potrafią powstać bardzo szybko. Wystarczy sięgnąć po gotowy szablon, który uzupełni się treścią – tekstem i grafiką. Jeśli zależy nam na profesjonalizmie, korzystamy z firm zajmujących się i projektowaniem, i tworzeniem stron www, które zadbają nie tylko o jej atrakcyjną formę i merytoryczną treść, ale także o jej popularność i dobrą widoczność w sieci. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy chcemy stworzyć skuteczną stronę firmową bądź sklep internetowy.

Internet to ogromna siła i potencjał, co udowadnia porównanie dzisiejszych możliwości z wirtualnymi początkami. Warto z tej siły korzystać, idąc wraz z duchem czasu i rozwoju.